ÖDEME VE TESLİMAT 

 

 

Bu metinde Delta Oto Oto Lastik-Otopark-Oto Yıkama Reklam Hizmetleri-Zübeyr Delta(dunloplastikleri.com), Dunloplastikleri diye anılacaktır.

Ödeme Tercihleri
Dunloplastikleri’de verilen siparişlerde ödemeler, sanal pos üzerinden kredi kartıyla, ya da havale olmak üzere iki ayrı yoldan yapılabilmektedir. Müşteri ihtiyaç duyduğu ürünleri ‘’Lastik arama motoru’’nu kullanarak ya da sayfalarda dolaşarak tespit eder, ürünü sepete ekler ya da ürün üzerine tıklayarak inceledikten sonra sepetime git butonuna tıklar. Kasaya git butonu tıklanırsa sipariş oluşturma sayfasına girilir. Sipariş adetleri tanımlandıktan sonra ‘’siparişi bitir’’ butonu tıklanarak üye giriş sayfasına geçiş yapılır ya da üye olmadan da sipariş verilebilir. Bu sayfada müşteri,
a)  Üye girişi

b)  Üyelik oluşturma

c)  Üye olmadan alışveriş yapma yollarından kendisine uygun olanı seçer. Fatura ve teslimat bilgilerini girdikten sonra ödeme sayfasına geçilir. Burada iki ayrı ödeme seçeneği vardır. (Üye olmadan alışveriş yapma özelliği geçici süreyle devre dışı bırakılmıştır)

1. Kredi Kartı ile Ödeme

Ürünlerini sepetine ekleyen müşteriler, ödeme sayfası adımında siteden ayrılmadan iyzico check-out formunu görür. Müşteri, açılan forma kart bilgilerini girerek iyzico Sanal POS altyapısı üzerinden ödeme işlemini gerçekleştirir. Ödeme işlemi, milisaniyeler içerisinde iyzico sistemi tarafından incelenerek onaylanır akabinde işlem yapılan kredi kartına tanımlı cep telefonuna mobil onay kodu gönderilir. Bu kod müşteri tarafından girildikten sonra sipariş onay sayfası açılır. Oluşturulan siparişin takip numarası ekrana gelir ve alışveriş süreci tamamlanır. Farklı para birimlerden ödeme alınabilir. Yapay zeka tabanlı iyzico Sahtecilik Önleme Sistemi ile tüm ödemelerinizi sahteciliğe karşı koruyor. Güvenli Kart Saklama sistemi ile müşterilerin sonraki siparişlerinde ödeme sayfasında dakikalarca kart bilgilerini girmelerine gerek yoktur. Ödemelerini tek tıkla, saniyeler içerisinde tamamlayabilirler.

2. EFT ya da Havale ile ödeme

Havale veya EFT ile ödeme seçeneğini tercih eden müşterinin siparişi, ödeme hesaba düştüğü an tamamlanmış kabul edilir. Siparişle ilgili hazırlama ve teslimat çalışmasına bu andan sonra başlanır. Havale ödemelerinde hesaba geçişin eş zamanlı olması, teslimat sürecinin EFT ödemesi ile yapılan alışverişe nispetle daha kısa sürede gerçekleşmesine sebebiyet vermektedir. EFT de ödemenin işlem yapıldığı an hesaba geçmemesi, teslimat sürecini uzatabilir. EFT Ya da Havale ile sipariş için telefon numaralarından iletişime geçmeniz gerekir. Site üzerinden EFT/Havale ile alışveriş yapılmamaktadır.

Teslimat Süreci

Sağlıklı bir şekilde alınan sipariş onayının akabinde ürünler Ege, Marmara, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Akdeniz bölgesinin batı kesimi için; saat 15:00 dan önce onaylanan siparişlerde 3, 15:00 dan sonra onaylanan siparişlerde 4 iş günü içerisinde, diğer bölgelerde 5 işgünü içerisinde müşteriye teslim edilir. Merkeze uzak ilçelerde teslimat süresi 1 iş günü uzayabilir. Hava ve yol durumunun elverişsizliği, hafta sonu, milli ve dini bayramların sipariş sürecine dahil olması gibi durumlarda taahhüt edilen teslimat sürelerinde esneme olabilir.

Stok Etkisi

Müşteri, ihtiyacı olan ürüne ulaştığında, ürünün altında ‘’stok sorunuz’’ ibaresi gördüğü takdirde, sitede belirtilmiş müşteri hizmetleri irtibat telefonlarını kullanarak stok teyidi yapabilir. Bu gibi durumlarda stok teyidi alınmadan tamamlanan siparişlerde, teslimat süreci ile ilgili verilen taahhütlerin geçerliliğini yitirdiğini müşteri peşinen kabul eder.

Müşteri Adres Bilgisi

Müşteri, adresi ile ilgili mahalle, cadde, sokak, kapı numarası, daire numarası, site adı, ilçe/semt adı, bağlı olunan il bilgilerini tam ve eksiksiz bir şekilde girmekle mükelleftir. Bu bilgilerdeki eksiklikten kaynaklı teslimat gecikmelerinden Dunloplastikleri sorumlu değildir. Bu sebepten ötürü oluşabilecek ikinci bir kargo hizmeti ihtiyacı doğduğu takdirde bu ikinci hizmete ait ödeme müşteriye aittir.

Kapıda Ödeme

Dunloplastikleri’den yapılan alışverişlerde kapıda ödeme hizmeti verilememektedir.

Teslimatta Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Müşteri ürünün sağlam, tam, eksiksiz ve doğru ürün olduğunu tespit etmeden kargo teslim fişini imzalamaz, ürünü teslim almaz. Tüm bu kontrollerin sonucu olumlu olduğu takdirde ürünü teslim alır. Aksi bir durumda belirtilen telefon numaraları vasıtasıyla Dunloplastikleri yönetimi ile irtibata geçilmelidir.

Kargo Bedeli

Dunloplastikleri müşterilerine tüm ürünlerde ücretsiz kargo hizmeti vermektedir.

 

Delta Oto Oto Lastik-Otopark-Oto Yıkama Reklam Hizmetleri-Zübeyr Delta(dunloplastikleri.com)